Osallistujat pääsivät ajamaan vaativan ja vaihtelevan maastoreitin, jossa käytiin läpi Polariksen uutuusmallisto, automaattinen 100% neliveto, maavaran merkitys maastossa, pienen kääntösäteen edut ja Polaris-mönkijöiden etuylityksen etu maastossa esimerkiksi ojien ylityksissä.
Kokonaisvaltaisessa tapahtumassa oli mukana myös Kranman-metsätekniikkatuotteet sekä Latvo-hydrauliikka. Osallistujille esiteltiin myös Arctic Rescue Ambulance – Vaativiin olosuhteisiin suunniteltu loukkaantuneen potilaan hoito- ja kuljetustusjärjestelmä. Tapahtumassa osallistujat pääsivät näkemään ja ennen kaikkea kokeilemaan erilaisia mönkijöiden hyötykäyttöominaisuuksia.
Lehdistöpäivänä paikalla oli alan johtavat ammattilehdet
Polariksen ja yhteystyökumppanien laitteet herättivät lehdistössä suuresti mielenkiintoa. Monella oli jo aikaisempaa kokemusta mönkijöiden hyötykäytössä ja osalle tuli paljon uutta tietoa. Median tiedotusta tapahtuman kokemuksista on tulossa. Kiitämme osallistumisesta.
Katso alta Metsäalan Ammattilehden video:
Kauppiaspäivänä päästiin nauttimaan kunnon kelistä
Hymy ei hyytynyt hetkeksikään kauppiaiden testatessa Polariksen uutuusmallistoa ja hyötykäyttöön suunniteltuja lisälaitteita ja -varusteita. Polaris pitää huolen että sen laajalla ja osaavalla jälleenmyynti- ja huoltoverkostollaan on viimeisimmät tiedot ja kokemukset käytettävinään palvellessaan asiakkaita.




















