YMPÄRIVUOTISEEN KÄYTTÖÖN.

Valitse voimanlähteeksi Bensa, Sähkö tai Diesel.

Valitse uusi 2021 Ranger: 570 tai 1000 bensa, diesel tai sähkö. 2-, 3- tai 6 paikkainen. Nordic Pro -malleissa on täydellinen tehdasasennettu lämmityslaitteisto vakiovarusteena. Kaikki mallit saatavana lämpöhytillä.

40-60 km/h -malleilla saa ajaa tiellä alk. 15v/T-kortti. ABS 80 km/h -mallilla saa ajaa tiellä B-kortilla. Valitse maailman ja Suomen suosituimmasta mallistosta sopiva malli omaan käyttöösi!

Ranger-edut:

  • Automaattinen 100% neliveto (kytkettävissä myös 2×4 vedolle)
  • Sähkötoiminen 1×4 Turf Versatrac takavedon tasauspyörästö – maantieajoon, pienempi kääntösäde, vähemmän renkaiden kulutusta, vähemmän jälkiä maastoon
  • EPS-ohjaustehostin vakiovarusteena
  • Pikakiinnitteiset alkuperäiset ja laadukkaat Lock&Ride Pro Fit -lämpöhytit pakettihinnoin
  • Reilunkokoinen kipillinen takalava
  • Soveltuu sekä hyöty, että vapaa-ajan käyttöön
  • Maailman ja Suomen ylivoimainen markkinajohtaja
  • Laaja Lock&Ride-lisävarustevalikoima
  • Puskulevyn integroitu asennussarja
  • Sähkövinssin esijohdotus (Nordic Pro 1000 -malleissa Pro HD 4500lbs vakiovarusteena)
  • Ergonomiset ja tilavat sisätilat

RANGER jokaiselle mökille ja tilalle

Ranger ”Mid Size” – Mukavasti ja turvallisesti kahdelle

Rangerin käyttömahdollisuudet ovat erittäin laajat. Ranger ”Mid Size” mallit kulkevat ketterästi myös suomalaisessa metsässä, sillä niiden leveys on vain 22 cm enemmän kuin tavallisen mönkijän. Ranger Midsize malleissa istutaan rinnakkain, jolloin kulkeminen on turvallista ja keskustelu määränpäästä luonnistuu lähietäisyydeltä. Lisäksi Rangereissa on tilava ja helposti lastattava kippilava, johon voi lastata jopa 227 kg tavaraa. Kokonaisleveys on 1470 mm, joten sitä voi kuljettaa myös 1500 mm leveällä auton trailerilla paikasta toiseen.

KAIKKI Ranger-mallit saatavana Pro Fit Cabin -lämpöhytillä pakettihintaan! Pyydä tarjous Polaris-kauppiaalta!

Polaris Ranger 2022 -ohjaamokokonaisuudet

Pohjolan olosuhteisiin!

Nordic Pro -mallit – Mukavasti , läpimästi ja turvallisesti

Nordic Pro -malleissa on täydellinen tehdasasennettu lämmityslaitteisto vakiovarusteena. Kaikki mallit saatavana lämpöhytillä.

40-60 km/h -malleilla saa ajaa tiellä alk. 15v/T-kortti. ABS 80 km/h -mallilla saa ajaa tiellä B-kortilla. Valitse maailman ja Suomen suosituimmasta mallistosta sopiva malli omaan käyttöösi!

  • EPS-ohaustehostin vakiovarusteena
  • nestekiertoinen lämmityslaitteisto säätimineen tehdasasennettuna
  • aluvanteet vakiovarusteena
  • upea Black Pearl -metallic väri
  • alkuperäinen huippulaadukas Polaris Pro HD 4500lbs -sähkövinssi vakiovarusteena ( Ranger 1000 Nordic Pro ja Ranger XP 1000 Nordic Pro)

Mukavasti ja turvallisesti kolmelle ja jopa kuudelle

Ammattilaisen valinta! Voimaa, tilaa, vetokykyä ja uskomatonta etenemiskykyä!

Ranger 1000 / XP / Diesel / Crew

Saatavana myös hytillisenä.

RZR – maailman suosituin Sport S&S

Uutuus – TRAIL S 1000

  • KETTERÄ: Vain 152,4 cm leveä, sporttinen ja ketterä etenijä
  • MUKAVA: Walker Evans Clicker/lisäsäiliö pikasäädettävä kaasuiskunvaimennus
  • UUSI NÄYTTÄVÄ MALLI: Uusi upea malli automaattisella 100% nelivedolla

General

General-traktorimönkijän lähtökohtana on ollut ensisijaisesti hyötykäyttö, huipputason viimeistely ja varustelu, erittäin vaativaan maastoajoon soveltuva jousitus ja todella tehokas moottori.

This site uses cookies and related technologies, as described in our privacy policy, for purposes that may include site operation, analytics, enhanced user experience, or advertising. You may choose to consent to our use of these technologies, or manage your own preferences.